V roku 2011 ukončila štúdium kulturológie na Ľubľanskej univerzite. Od roku 2014 pracuje ako producentka dvoch slovinských animovaných festivalov Animateka a StopTrik. Pracovala ako festivalová producentka na Festivale slovinského filmu. V roku 2016 sa stala prezidentkou organizácie The Elephant – Association for Film Education, ktorá sa venuje propagácii animovaného filmu a vzdelávaniu mladých divákov. V roku 2017 sa stala členkou rady Slovinskej asociácie animovaného filmu. Od roku 2018 je zapojená do projektu CEE Animation, bola projektovou manažérkou CEE Animation Forum 2021 a od roku 2022 pracuje ako výkonná riaditeľka projektu CEE Animation Workshop.
Mihai získal magisterský titul v oblasti verejnej správy a filmovým festivalom sa venuje už 16 rokov. Je jedným zo zakladateľov a zároveň súčasným riaditeľom Animestu, jediného festivalu animácie v Rumunsku. Ten sa rozrástol do ďalších pridružených podujatí vo viacerých rumunských a moldavských mestách. Mihai je kurátorom krátkometrážnych filmov a členom výberových komisií na medzinárodných festivaloch. Špecializuje sa najmä na animovaný film, rumunský krátkometrážny film a horory. Od roku 2014 je tiež nezávislým producentom rumunských krátkometrážnych animovaných filmov, pričom spolupracuje s najlepšími miestnymi animátormi novej generácie. Zatiaľ má na konte 5 krátkometrážnych animovaných filmov, ktoré putujú po festivaloch. Mihai sa pravidelne zúčastňuje filmových festivalov po celom svete, s nadšením podporuje nové projekty v oblasti animácie a podnecuje nadväzovanie kontaktov medzi rumunskými animátormi či režisérmi a veľkými filmovými štúdiami alebo produkčnými spoločnosťami. Príležitostne sa živí aj ako spolupracujúci redaktor rumunských kultúrnych časopisov a vo voľnom čase je príležitostný, avšak vášnivý cyklista.
Sarina Nihei je japonská animátorka na voľnej nohe. Vyštudovala Royal College of Art v Londýne a svoje štúdium zavŕšila magisterským filmom Krpci v klobúkoch, ktorý vyhral hneď niekoľko ocenení po celom svete, medzi nimi aj hlavnú cenu Medzinárodného festivalu animácie v Ottawe. V roku 2019 sa prostredníctvom dánskeho projektu Open Workshop zúčastnila umeleckej rezidencie, kde dokončila svoj najnovší krátky film s názvom Bodkovaný chlapec. Špecializuje sa na ručné kreslenie a vytvára ním surreálne príbehy.
Michaela Pavlátová je česká režisérka animácie. Jej krátke animované filmy (Reči, reči, reči, Repete, Električka) zožali úspech v podobe viacerých ocenení na medzinárodných filmových festivaloch ako napríklad Annecy, Berlinale či Medzinárodnom festivale animácie v Hirošime a vyslúžili jej aj nomináciu na Oscara. V roku 2021 dokončila celovečerný animovaný film Moja afganská rodina, ktorý povyhrával hneď niekoľko cien a bol tiež nominovaný na tohtoročné Zlaté glóbusy. Vedie Katedru animácie na pražskej FAMU.
Scenárista Jair Salvador Flores Alvarez, známy tiež pod pseudonymom Kropka, sa špecializuje na animáciu a písanie o nej. Organizoval a kurátoroval pestrý záber animačných podujatí v rozličných krajinách, medzi inými aj festivaly Stoptrik, Animateka, Animasivo či Zubroffka, ale aj individuálne premietania v kultúrnych centrách, ktoré prerástli v medzifestivalovú spoluprácu v mene obrovského zápalu pre animáciu, ktorá všetkých spája. Azda práve tomuto nekonvenčnému duchu vďačí za to, že si zaumienil založiť festival ReAnima v nórskom Bergene, ktorý vníma ako kultúrny a umelecký priestor pre prinášanie nových perspektív, ako aj pochopenie a udržiavanie dialógu so svetom, ktorý nás obklopuje.
Desať rokov pracovala ako projektová manažérka v jednej z najväčších východoeurópskych filmových spoločností FILM.UA Group, ktorá realizovala projekty na podporu filmu a animácie v Ukrajine. V roku 2014 sa pripojila k tímu kyjevského festivalu animácie LINOLEUM ako programová koordinátorka a v roku 2016 sa stala jeho riaditeľkou. Anastasiya okrem festivalu organizuje aj premietanie medzinárodnej a ukrajinskej animácie, ale aj vzdelávacie projekty, ktoré pomáhajú rozvíjať lokálny animovaný priemysel.
Kate Jessop je animátorka a niekoľkonásobná držiteľka rôznych ocenení. Má za sebou stovky medzinárodných výstav a 5 medzinárodných distribučných zmlúv s partnermi ako Shorts International a Amazon Prime. Reprezentovala Spojené kráľovstvo v súťaži Best of Women in Film and TV a zožala úspech na Berlinale Talent Lab so svojím režisérskym portfóliom a s komediálnym seriálom Tales From Pussy Willow, ktorý dostal šancu na rozvoj v rámci projektu Project Lab. Pracovala v oblasti naratívneho filmu, komédie, ilustrátorstva, živých vizuálov, hudobných klipov a motion dizajnu. Absolvovala umelecké pobyty v Berlíne, Istanbule a v Reykjavíku. Je docentkou na Brightonskej univerzite a riaditeľkou medzinárodného festivalu animácie v Brightone.
seafur je *kultúrna pracovníčka*, ilustrátorka, občasná performerka, (takmer) full-time potápajúca sa v hudbe, tanci a ich kultúrnych & politických kontextoch.
Selekcia jej setov prechádza naprieč kultúrami a kontinentami, a snaží sa nachádzať prepojenia medzi zdanlivo nespojiteľnými žánrami a hudobnými dekádami. Hyperpop a salsa, reggaeton a synthpop, bailefunk či soundcloud remixy pop hitov 00s dekády. Typickým elementom jej eklektických setov je ich tanečný a hravý náboj, mierna irónia, ale najmä búranie konceptu guilty pleasures.
Michaela Mihályi sa narodila v Michalovciach v čase, keď vyšiel album Nevermind od Nirvany, teda v roku 1991. Vyštudovala animovanú tvorbu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave aj na FAMU v Prahe, kde v súčasnosti pôsobí. Počas štúdia vytvorila niekoľko krátkometrážnych filmov rôznych žánrov, v ktorých využila viaceré animačné techniky. Tieto filmy boli premietané na rôznych filmových festivaloch. Jej posledný film SH_T HAPPENS, ktorý režírovala spolu s Dávidom Štumpfom, mal premiéru na 76. filmovom festivale v Benátkach. Od svojej premiéry bol premietnutý na viac ako 100 filmových festivaloch (Sundance, Clérmont-Ferrand, Palm Springs a iné). SH_T HAPPENS bol tiež nominovaný na české aj slovenské národné filmové ceny a dostal sa do užšieho výberu 46. ročníka udeľovania cien César v kategórii animovaných filmov. Michaela v súčasnosti pripravuje svoj ďalší krátkometrážny animovaný film, ktorý bude o menštruácii. Živí sa ako ilustrátorka a režisérka animovaných filmov na voľnej nohe, pričom často spolupracuje práve s Dávidom. V súčasnosti založili novú produkčnú spoločnosť s názvom Worst Films. Má psa menom Berta a má rovnako rada kávu aj pivo.